Jak założyć sklep w galerii handlowej?

Założenie sklepu w galerii handlowej, mimo tego, że zwykle wiąże się ze sporymi kosztami, jest rozwiązaniem, które staje się marzeniem mniejszych firm, a jednym z głównych kanałów sprzedaży większych marek czy przedsiębiorstw. Zanim jednak zdecydujemy się na otworzenie swojego sklepu w galerii handlowej, warto przeanalizować szereg czynników, które mogą okazać się kluczowe przed podjęciem najlepszej decyzji. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, warto pamiętać o tym, że ceny, które zaproponuje nam właściciel galerii można próbować negocjować. Te, z którymi zapoznajemy się na początku, prawie zawsze mogą być niższe od tych, które zdecydujemy się płacić finalnie. Najczęstszą ceną za metr kwadratowy powierzchni lokalu jest około 120 zł. Nie wszystkie firmy jednak mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Jeśli galeria jest nowo otwarta, trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia dodatkowych kosztów, do których można wliczyć wybudowanie ścianek działowych. Dzieje się tak głównie wtedy, kiedy jesteśmy pierwszymi najemnicami w danym miejscu. Po pierwszym roku funkcjonowania centrum handlowego powstają pustostany, a niektóre firmy zaczynają bankrutować. Wówczas można trafić na naprawdę dobrą okazję, która w tak mocny sposób nie nadszarpnie naszego budżetu. Dla właściciela sytuacja, w której w galerii znajdują się puste miejsca, nie jest zbyt korzystna, dlatego też może być bardziej skłonny do obniżenia cen i zaoferowania nam bardziej korzystnych warunków. Warto pamiętać również o tym, że wynajmując dany lokal, należy zapłacić kaucję, która zwykle wynosi trzykrotność miesięcznego czynszu brutto. Umowę zwykle podpisuje się na 10 lat, także zwrotu kaucji można spodziewać się dopiero po tym okresie, pod warunkiem oczywiście, że lokal będzie w dobrym i nienaruszonym stanie. Inwestycja w sklep w galerii jest więc długoterminowa i trudno jest zrezygnować z tego rozwiązania dopóki obowiązuje umowa bez ponoszenia poważnych konsekwencji finansowych.

Czy warto?

Galerie handlowe zapewniają ogromny przepływ potencjalnych klientów, także mogą prowadzić do znacznego wzrostu sprzedaży i powodzenia w obszarze finansów. Jednak sukces finansowy ma wiele różnych determinantów, do których zaliczyć można specyfikę galerii oraz miasta, w którym się znajduje. Decydując się na sklep w takim miejscu, musimy wziąć pod uwagę to, że będzie nas to kosztowało około 200 tysięcy, przy powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Doświadczenie przy zakładaniu sklepów jest nieocenione, gdyż w znacznym stopniu niweluje ryzyko. Można zadbać o to, aby podpisana umowa była lojalnościowa i zakładała, że w danym miejscu nie będzie konkurencyjnego sklepu, co w znacznym stopniu może zwiększyć powodzenie. Marża, jaką daje sklep w galerii handlowej zwykle zapewnia zwrot początkowej inwestycji w około rok. 

Kliknij i zapisz się na darmowe spotkanie ze stylistką w Galerii Łomianki! -> https://galerialomianki.pl/zakupy-ze-stylistka/

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 145 748

E-mail: kontakt@mamaizonabyc.pl

Strona poświęcona ciekawostkom z branży e-handlu w oparciu o przykłady przemysłu odzieżowego oraz poradnik modowy dla początkujących. Zapraszamy!

galeria handlowe kraków

https://zabawki-gry.pl/Domki-dla-lalek,c,27